Монтаж і ТО пожежогасіння (газове, порошкове)
Пожежогасіння - процес ліквідації загоряння або пожежі за допомогою систем автоматичного пожежогасіння або ручним способом.
Автоматичне пожежогасіння забезпечує оперативне гасіння і усунення наслідків загоряння без впливу людського фактора. Вся система приводиться в дію автоматично пожежним обладнанням і забезпечують швидке гасіння пожежі в автоматичному режимі, без участі людей.
Система автоматичного пожежогасіння - це система пристроїв і обладнання, які необхідні для своєчасного виявлення пожежі на самих ранніх стадіях виникнення, і оперативного гасіння.
Найчастіше система пожежогасіння використовується в комплексі з пожежною сигналізацією та системою оповіщення та управління евакуацією.
Системи пожежогасіння бувають автоматичні, водяні, пінні, газові та порошкові.
Газове пожежогасіння (Системи газового пожежогасіння)
Системи газового пожежогасіння призначені для гасіння пожеж в приміщеннях, в яких зосереджені дорогі прилади і обладнання, наприклад для приміщень з телекомунікаційної і електротехнічної апаратурою для кабінетів комп'ютерного серверa, для військових об'єктів і т.д.
Порошкове пожежогасіння - це спеціальна система усунення вогнища загоряння, за допомогою спеціального порошкового складу. Порошкове пожежогасіння має локальне і об'ємне усунення пожежі. Порошкова суміш діє на вогнище спалаху з декількох позицій: спеціальна суміш подається в самий центр вогнища загоряння, що значно знижує температуру горіння, так само порошкове пожежогасіння знижує концентрацію кисню в повітрі, який так добре підтримує загоряння, всі ці принципи роботи порошкового пожежогасіння швидко усувають вогнище загоряння.
Порошкове пожежогасіння за способом зберігання порошкової суміші, може бути: модульного зберігання. Це спеціальне обладнання, розташоване в захищеному місці, подає суміш для усунення пожежі. А також може бути спеціального централізованого зберігання, коли все знаходиться в одному місці.
Висока вогнегасна здатність порошкового пожежогасіння обумовлена наступними факторами:
- охолоджується зона горіння, за рахунок нагріву частинок порошку і часткового розкладання в полум'ї
- середовище горіння розбавляється газами продуктів горіння порошку і самим порошковим хмарою
- рух полум'я перегороджує за рахунок проходження крізь вузькі відстані між частинками порошкового хмари;
- відзначено зниження хімічна реакції горіння за рахунок спеціальних добавок в складі порошку,
- під впливом температури створюється порошкова кірка і припиняється доступ кисню;
Українські норми забороняють використання порошкового пожежогасіння в приміщеннях з великим скупченням людей (більше 50 осіб).