Вогнезахисна обробка і просочення (метал, дерево, тканина)
Вогнезахист - зниження показників пожежної небезпеки матеріалу або підвищення вогнестійкості конструкцій або вироби.
Вогнезахист будівельних конструкцій можна розділити на наступні типи:
вогнезахисна просочування
Застосовується для об'єктів вогнезахисту, виготовлених з пористих матеріалів (деревина, тканина, папір і т.д.).
При просочуванні використовують вогнезахисні засоби, які проникають (просочуються) в об'єкт вогнезахисту.
Результатами вогнезахисного просочування є переклад тканин і паперу до групи займистості В1 (важко легкозаймисті речовини), очерету - до групи горючості Г1 (низької горючості), деревини - до 1 (першої) групи вогнезахисної ефективності та індексу поширення полум'я вогнезахищеної деревини І \u003d 0 ( поширює полум'я по поверхні).
Поверхнева вогнезахисна обробка
Застосовується для вогнезахисту матеріалів (конструкцій, виробів), вироблених з деревини, металу, залізобетону, матеріалів рослинного походження, електричних кабелів та інженерного обладнання будівель і споруд.
Вогнезахисні засоби наносяться (закріплюються) методом фарбування (вогнезахисні фарби, лаки), штукатурки, обмотки (рулонні вогнезахисні засоби), облицювання тощо. Ці способи дозволяють значно підвищити мінімальну межу вогнестійкості будівельної конструкції.
Наприклад, металеві конструкції в умовах пожежі втрачають несучу здатність через велику теплопровідності і швидкого прогрівання. Для їх захисту використовують фарбування фарбами, збільшуються в обсязі з утворенням пористих захисних шарів що надає металевої конструкції високу теплоізоляційну здатність.
Цей метод вогнезахисту металевих конструкцій виконується фахівцями нашого підприємства за допомогою різних вогнезахисних засобів і устаткування, сертифікованих на території України і дають можливість підвищувати кордон їх вогнестійкості до нормативних величин від 0,5 до 3 год.
вогнезахисне заповнення
Захищаються проходки електричних кабелів та інженерного обладнання будівель і споруд через протипожежні перешкоди та огороджувальні конструкції з нормованою межею огнестойкості.Проведеніе вогнезахисного заповнення дозволяє підвищити мінімальну межу вогнестійкості проходок електричних кабелів та інженерного обладнання будівель і споруд будівельної конструкції до 180 хвилин.